Jak pozyskaliśmy 100 pracowników w 5 tygodni dla firmy, w której jest duża rotacja?

"Nie ma ludzi do pracy!"

W 5 tygodni dostarczyliśmy 100 pracowników, których na rynku "nie było". Skuteczne działanie rozwiązała problem rekrutacji Klienta.

2,3 miliona złotych oszczędności

Wybierając outsourcing pracowniczy, Aluplast zaoszczędził wg naszych obliczeń na rekrutacji i utrzymaniu pracowników
2 297 992,91 zł

Rotacja zmniejszona o 50%

W porównaniu do poprzedniego dostawcy, zmniejszyliśmy poziom rotacji pracowników. 50%. Zniknął tym samym problem nieprzewidzianych nieobecności pracowników!

Właściciele Worklife ujawniają, jak pozyskali 100 pracowników w 5 tygodni dla producenta okien Aluplast, a także jak rozwiązali problem dużej rotacji i częstych nieobecności personelu

Aluplast to producent systemów okiennych z PCV, który stawia przed pracownikami bardzo szerokie wymagania związane z logistyką magazynową.

Problem

Aluplast właśnie wybudował nowy zakład produkcyjny i potrzebował pilnie pozyskać do niego około 100 nowych pracowników.

Co więcej, firma od dłuższego czasu walczyła z problemem wysokiej rotacji pracowników i niezgłaszanymi wcześniej przez nich nieobecnościami. Każdy dzień generował straty finansowe, ponieważ brakowało pracowników, aby utrzymać ciągłość produkcji. Na domiar tego dotychczasowy outsourcer, który odpowiadał za pozyskanie nowych pracowników zrezygnował ze współpracy, pozostawiając klienta bez rozwiązania.

Widzisz podobny problem w swojej firmie?

pozyskanie 100 nowych pracowników

wysokie wymagania względem kompetencji pracowników

5 tygodni na realizację zamówienia

zwiększenie frekwencji pracowników i ograniczenie rotacji

oddalone od siebie zakłady produkcyjne

Szczególnie ważne było rozwiązanie problemu niestawiania się pracowników w pracy. Ten proceder znacznie obniżał efektywność zespołów. Realizacja harmonogramu produkcji stawała wtedy pod znakiem zapytania, co powodowało ogromne nadprogramowe koszty i marnotrawstwo czasu. Musieliśmy zacząć działać szybko, a do tego znaleźć sposób na to, by natychmiast pozyskać 100 pracowników z Ukrainy z określonym profilem zawodowym do pracy w Polsce.
Jak zwykle, cały projekt rozpoczęliśmy od dokładnego rozpoznania rynku i analizy sytuacji.
Po dokładnej analizie sytuacji znaleźliśmy rozwiązania.
1.
Profile zawodowe kandydatów

Działania rozpoczęliśmy od wizji lokalnej w obszarze produkcji i magazynach producenta systemów okiennych. Na tej podstawie zaprojektowaliśmy profile poszukiwanych pracowników z Ukrainy.

2.
Zaangażowanie całego zespołu Worklife

Liczyła się każda minuta, dlatego w realizację tego projektu zaangażowaliśmy niemal cały zespół Worklife. Tylko w ten sposób mogliśmy zapewnić wysoką operatywność i szybkie działanie, na które liczył nasz klient.

3.
Baza noclegowa i lepsza koordynacja pracy

Jednym ze sposobów na zniwelowanie problemu częstych nieobecności pracowników było zlokalizowanie bazy noclegowej możliwie blisko zakładu produkcyjnego.

Co więcej, dołączyliśmy do zadania koordynatora oraz kilku team leaderów, którzy nadzorowali pracę poszczególnych zespołów. Proces został tak zaplanowany, aby nawet wtedy, gdy któryś z pracowników nie zamierzał pojawić się w pracy, koordynator i team leaderzy otrzymywali o tym informację dużo wcześniej. Na tej podstawie mogli modyfikować działania zespołu i zmieniać przydział pracowników w danych obszarach.

4.
Sprawny proces wdrożenia

Efektywne wdrożenie pracowników było możliwe tylko dzięki przemyślanemu procesowi. Dlatego do wdrożenia pracowników podeszliśmy systemowo — jeszcze przed wdrożeniem przygotowaliśmy wyposażenie dla pracowników, odzież roboczą i ochronną oraz wszystkie akcesoria.

Prace podzieliliśmy na cotygodniowe cykle, które od początku były szczegółowo planowane z klientem. Dodatkowo nad procesem wdrażania pracowników cały czas czuwali on-site manager i koordynator projektu. Ich zadaniem było także usprawnienie komunikacji i rozpoznanie wszystkich ryzyk, które mogły się pojawić podczas prowadzenia projektu.

01.

Już po 5 tygodniach producent okien miał w swoim nowym zakładzie produkcyjnym 100 pracowników z Ukrainy, którzy byli gotowi do pracy.

02.

Pracownicy spełniali wysokie wymagania związane z pracą w logistyce magazynowej.

03.

Zmniejszona rotacja (o 50% w porównaniu do poprzedniej agencji) i zniknął problem nieprzewidzianych nieobecności pracowników!

04.

Porównując rekrutację wewnętrzną, a nasze rozwiązanie, Klient wg naszych kalkulacji zaoszczędził łącznie
2 297 992,91 zł

01.

Już po 5 tygodniach producent okien miał w swoim nowym zakładzie produkcyjnym 100 pracowników z Ukrainy, którzy byli gotowi do pracy.

02.

Pracownicy spełniali wysokie wymagania związane z pracą w logistyce magazynowej.

03.

Zniknął problem nieprzewidzianych nieobecności pracowników!

01.

Już po 5 tygodniach producent okien miał w swoim nowym zakładzie produkcyjnym 100 pracowników z Ukrainy, którzy byli gotowi do pracy.

02.

Pracownicy spełniali wysokie wymagania związane z pracą w logistyce magazynowej.

03.

Zniknął problem nieprzewidzianych nieobecności pracowników!

Wszyscy pracownicy zostali zrekrutowani w ramach outsourcingu pracowników, a zakres współpracy obejmował:

doradztwo

rekrutacja

transport i zakwaterowanie pracowników

legalizacja pobytu i zatrudnienia

szkolenia BHP

organizacja badań lekarskich

wdrożenie pracowników

100
osób zrekrutowanych w projekcie w modelu outsourcingu pracowników
35
dni zajęło nam znalezienie, zrekrutowanie i dostarczenie odpowiednich pracowników na hale produkcyjną Klienta
2,3mln
Wybierając outsourcing pracowników i nasze stawki, Klient zaoszczędził według naszych obliczeń przez całą współpracę prawie 2,3 miliona złotych.
100%
rozwiązanych problemów

Osiągnięcie tak dobrego wyniku nie byłoby możliwe bez dokładnego zmapowania problemów na początku projektu i dopasowania do nich właściwych rozwiązań.

Zwinność naszej organizacji i umiejętność działania pod presją czasu pozwoliły nam osiągnąć tak spektakularny rezultat w tak krótkim czasie.

Aluplast przekonał się, że Worklife działa efektywnie nawet wtedy, gdy projekt jest tak skomplikowany, że inne firmy outsourcingowe dają za wygraną.

Nasi Klienci doceniają w nas głównie odpowiedzialność, operatywność i elastyczność w podejściu do projektów oraz wysoką skuteczność w rekrutowaniu pracowników z Ukrainy.

Nasi Klienci doceniają w nas głównie odpowiedzialność, operatywność i elastyczność w podejściu do projektów oraz wysoką skuteczność w rekrutowaniu pracowników z Ukrainy.

Chcesz mieć podobne efekty w swojej firmie?

Jeżeli szukasz pracowników, masz problemy z rekrutacją lub po prostu szukasz oszczędności przy rekrutacji, to wypełnij formularz, a my oddzwonimy w 24 h i dopytamy o szczegóły (formularz jest niezobowiązujący).

  1. Worklife to nie tylko elastyczne usługi, dzięki którym szybko pozyskasz pracowników prosto na stanowisko pracy.
  2. To także rozwiązania, które pomogą Ci sprawnie wdrażać pracowników i koordynować zadania na każdym etapie współpracy.
  3. Szybko obsadzamy duże ilości wolnych stanowisk, zadbamy o dobre warunki pracy dla Twoich pracowników, pełna odpowiedzialność za rekrutacje i płace pracownika jest po naszej stronie, szukamy jak największej oszczędności pieniędzy i czasu.
  4. Dostarczamy od 5 do 300 pracowników do 3 tygodni od podpisania umowy w modelu outsourcingu pracowników.
  5. Zaproponujemy Ci najkorzystniejsze rozwiązanie HR/rekrutacyjne dla Twojej firmy.